توضیحات

۱۱۸ مخابرات

تا چند سال گذشته زمانی که افراد به دنبال شماره های تماس یک مکان، ارگان یا شخص خاصی می گشتند، این کار را از طریق تماس با شماره ۱۱۸ انجام می دادند. به این صورت که ۱۱۸ را با تلفن های خود شماره گیری می کردند. منتظر می ماندند تا اپراتورهای ۱۱۸ پاسخ بدهند. در صورت پاسخ دادن اپراتورها نام مکان، ارگان یا شخص مورد نظر خود را اعلام می کردند. در صورت ثبت بودن در این سامانه، شماره تماس در اختیارشان قرار می گرفت.

همانطور که خودتان نیز باید متوجه شده باشید دریافت اطلاعات تماس از ۱۱۸ مخابرات پروسه ای طولانی و دردسرساز است که گاهی اوقات حتی ممکن است نتیجه ای نیز نداشته باشد. بنابراین در این بخش قصد داریم تفاوت های این سامانه با سامانه اینترنتی ۱۱۸ را برایتان بازگو نمائیم.

معایب سامانه پاسخگویی تلفنی ۱۱۸

با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن و همه گیری اینترنت، این روزها دیگر روش های سنتی دریافت اطلاعات تماس از قبیل تماس تلفنی با ۱۱۸ منسوخ شده است. از طرفی در گذشته برقراری تماس با سامانه پاسخگویی تلفنی ۱۱۸ مخابرات برای کاربران هزینه ای نداشت. اما از اردیبهشت سال ۹۴ تماس با این شماره مشمول هزینه برای تماس گیرندگان می شود.

از بزرگترین معایب سامانه ۱۱۸ مخابرات این است که کاربران برای دریافت شماره مورد نظر خود باید در صف طولانی منتظر پاسخ اپراتورها بمانند. بنابراین چندان از خدمات این سامانه رضایت ندارند. از آنجایی که عموما کاربران عجله دارند و به دنبال سریع ترین راه برای دریافت اطلاعات مورد نیاز خود هستند. بنابراین این روش چندان برایشان جالب و کارآمد به نظر نمی رسد. و این روزها کمتر برای دریافت اطلاعات به این سامانه مراجعه می کنند.

عموما اطلاعات موجود در سامانه ۱۱۸ مخابرات قدیمی هستند. و به طور کلی چندان نسبت به بروزرسانی این اطلاعات اقدام نمی شود. با توجه به اینکه کاربران از این امر مطلع هستند چندان علاقه مند به مراجعه به این سامانه پاسخگویی نیستند.

از طرفی ثبت شماره تلفن مشاغل در سامانه ۱۱۸ مخابرات برای صاحبان مشاغل دارای پروسه طولانی است. صاحبان مشاغل برای ثبت شماره تلفن خود در این سامانه باید مدارک و مستندات بسیاری را ارائه کنند. و مراحل اداری زیادی باید طی شود تا ثبت شماره انجام شود.

عموما کاربران از عدم پاسخگویی درست و رفتار نامناسب اپراتورهای این سامانه تلفنی ناراضی بوده و شکایت دارند.

سامانه اینترنتی ۱۱۸

سامانه اینترنتی ۱۱۸ به عنوان بزرگترین بانک اطلاعاتی مشاغل کشور با دسترسی آسان، امکان ثبت کلیه اطلاعات کاری را برای صاحبان مشاغل فراهم نموده است. همچنین کاربران می توانند به راحتی با مراجعه به سایت www.118iran.org و یا جستجوی صنف مورد نظر خود در صفحه اول گوگل به راحتی به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند. برخلاف سامانه ۱۱۸ مخابرات سامانه اینترنتی ۱۱۸ پروسه های طولانی ثبت و یا دریافت اطلاعات تماس را ندارد. و در کمترین زمان ممکن بیشترین اطلاعات را در اختیار کاربر قرار می دهد.

شما نیز می توانید به راحتی با مراجعه به سایت ۱۱۸ ایران اقدام به ثبت واحد صنفی خود در این سامانه نمایید.

0/ 5
بدون بررسی
عالی0%
خوب0%
متوسط0%
ضعیف0%
بد0%

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی ثبت نشده ، اولین دیدگاه رو ثبت کنید.

فرم ثبت دیدگاه