خرید روزانه در رشت از برنامه هایی می باشد که خانواده ها برای تهیه محصولات و کالاهای مورد نیاز روزانه خود دارند و با مراجعه به فروشگاه ها برای خرید اقدام می کنند. حتما توجه کنید برای خرید روزانه خود حتما باید بودجه بندی مناسب داشته باشید مخصوصا برای خریدهایی که تعداد اقلام مورد نیازتان باید سعی کنید بودجه بندی مناسب داشته باشید تا هم نهایت صرفه جویی در هزینه ها برایتان وجود داشته باشد هم اینکه بتوانید همه ی آنچه را که نیاز دارید تهیه کنید. توجه کنید زمانی که برای خرید به فروشگاه ها می روید، نکاتی را باید در نظر بگیرید تا خریدی خوب داشته باشید و اجازه ندهید حرف های فروشنده شما را گمراه کند.

حساس و شکاک باشید


پیش از هرچیز سعی کنید هر آنچه را که می بینید و می شنوید را باور نکنید. یا اگر جنس حراج شده ای را می بینید به قیمت جدید آن دقت کنید، ببینید آیا قیمت مناسبی است و ارزش خرید دارد یا خیر؟ برای مثال اگر برای جنسی به عنوان "بهترین موقعیت خرید" تبلیغ شده، فوری و کورکورانه برای خرید آن تصمیم نگیرید، و اطمینان حاصل کنید که به آن احتیاج دارید یا نه. همچنین به تبلیغاتی که می بینید اعتماد نکنید، و اگر فروشنده ای ادعا می کند جنسی کمیاب است و یا برای خرید اکازیون است، حرف او را باور نکنید.

وسواس به خرج دادن در خرید


حواستان را جمع کنید که پول و بودجه خود را برای خرید اجناس بی استفاده هدر ندهید. همچنین پیش از خرید کالا مطمئن شوید حتما از جنس مورد نظر خوشتان آمده است و اگر آن را خریداری کنید، مورد استفاده بسیار دارد. به علاوه همیشه به خاطر داشته باشید که هر جنس باید به نسبت قیمتی که دارد، کیفیت مناسبی را به شما ارائه دهد. شما می توانید قیمت اجناس مختلف را در یک فروشگاه باهم مقایسه کنید و هم یک جنس ثابت را در چند فروشگاه مختلف با یکدیگر مقایسه کنید.

عجله نداشته باشید


عجله نکنید و سعی کنید اولین نفری نباشید که یک محصول جدید و تازه را خریداری می کند، زیرا ممکن است خراب از آب در بیاید یا مشکلاتی داشته باشد. تحت تصمیمات ناگهانی خرید نکنید، بهتر است اول به چیزی که برای خریدش باید پول پرداخت کنید، فکر کنید. اگر قصد خرید جنسی را دارید، عجله نکنید، اگر مدتی صبر داشته باشید احتمالآ قیمتش پایین خواهد آمد.

در تصمیم خود راسخ باشید


اجازه ندهید فروشندگان در مواقعی که قصد خرید ندارید، برای شما در مورد جنسی توضیح بدهند. وقتی فروشندگان سعی می کنند اجناس بیشتری به شما بفروشند، خصوصا در رستوران، زیر بار نروید. در حد نیازتان خرید کنید.

 

1 2 3 135

انجام خریدی مناسب


یک خرید خوب خریدی می باشد که آن را با صرفه جویی در هزینه ها و برنامه ریزی بتوان مایحتاج روزانه را خریداری کرد. سعی کنید برای خرید روزانه در رشت ترجیحا ساعات اولیه روز را انتخاب کنید تا هم حوصله و هم وقت بیشتری داشته باشید یک خرید موفق باید در یک زمان مناسب صورت گیرد. همچنین تلاش کنید همیشه علاوه بر اینکه لیست خرید خود را تهیه می کنید، برای زمان نیز ارزش قائل شوید و زمانی را انتخاب کنید که مشغله کاری شما کمتر است زیرا می تواند ساعات مناسبی برای خرید باشد.

در خرید همیشه خودتان باشید


توجه داشته باشید که تحت تاثیر جمع قرار گرفتن سبب خرج تراشی برایتان خواهد شد. سعی کنید همیشه از سلیقه خودتان استفاده کنید و طبق نظر خود خرید کنید نه بر اساس ایده و نظر دیگر افراد، مجبور نیستید لوازم و کالاهایی که دیگران خرید می کنند شما نیز برای خودتان بخرید.

با آگاهی کامل خرید کنید


حواس خود را جمع کنید تا بدانید در مقابل پولی که می پردازید چه چیزی دریافت می کنید. حتما پیش از خرید لوازم گران قیمت مانند لوازم الکترونیکی، حتما راجع به آن ها تحقیقات لازم را انجام دهید. هزینه های پنهان را در نظر داشته باشید، در برخی مواقع راه اندازی یک وسیله خریداری شده، نیاز به خرید وسایل جانبی و پرداخت هزینه های اضافی نیز دارد.

واقع بین باشید


فراموش نکنید که خرید یک لباس جدید یا یک جعبه آب نبات تاثیری در زندگی شما نخواهد داشت. فروشندگان وافراد بازاریاب همواره سعی دارند به شما بقبولانند که با خرید محصولات شرکتشان بسیاری از مشکلات شما حل خواهد شد، در حالیکه که اصلا این طور نیست.ابتکار به خرج دهید


سعی کنید لذت ببرید، بدون اینکه پول زیادی خرج کنید. کتاب یا فیلم را به جای خریدن می توانید از دوستانتان یا از کتابخانه به امانت بگیرید. با فعالیت های بدون هزینه خودتان را مشغول کنید، مثلا به موزه یا پارک بروید.خود را کنترل کنید


هنگام پرداخت پول این خود شما هستید که قدرت بله یا خیر گفتن دارید. هیچگاه وسوسه نشوید که همه پولی را که در جیب یا کیفتان دارید، خرج کنید. هنگام خرید سعی کنید به همه چیز نه بگویید ودر عوض، آن پول را در بانک بگذارید. به خاطر داشته باشید: هر قدر در مقابل خرید اجناس غیرضروری مقاومت کنید، پول بیشتری برای خرید لوازمی که واقعا مورد نیازتان است خواهید داشت.شاد و پر انرژی باشید


اغلب موارد وقتی احساس کسالت و ناراحتی می کنید، وقتی حوصله تان سر می رود، به بیرون رفتن و هدر دادن پولتان وسوسه می شوید. سعی کنید به جای بیرون رفتن، کارهایی انجام دهید که حالتان را بهتر می کند، فوتبال بازی کنید، کتاب بخوانید، فیلم ببینید و ... اما اگر اصرار به بیرون رفتن دارید، به همراه خود پول زیادی نبرید.