خدمات خودرو در گیلان شامل مجموعه اقدامات شکل گرفته برای تعمیر و سرویس انواع خودرو متناسب با مشکل و نیاز آن ها می باشد. امروزه خدمات خودرو در گیلان برای سرویس دهی سریع و آسان به افراد در قالب های جدیدی همچون خدمات خودروی سیار و خدمات خودروی آنلاین شکل گرفته است. تعمیر خودرو از نیازهای روزمره زندگی است که ممکن است در هر زمان برایتان پیش بیاید. در این میان پیدا کردن بهترین خدمات خودرو در گیلان سبب ایجاد اطمینان خاطر در شما می شود و همچنین سبب افزایش عمر مفید خودروی شما شود. خدمات خودرو مناسب و خوب هم خدمات را به خوبی ارائه می دهد و هم سبب صرفه جویی در هزینه هایی می شود که قرار است برای تعمیر خودروی خود بپردازید. در ادامه به اهمیت استفاده از مجموعه های سرویس دهی خودرو می پردازیم.

اهمیت سرویس اتومبیل


زمانی که افراد در مورد خدمات خودرو در گیلان صحبت می کنند، اغلب به گستره وسیعی از فرآیندها و رویه های مربوط به برنامه تعمیر و نگهداری، که توسط فروشنده یا تولید کننده توصیه می شود اشاره می کنند.به دلیل گستردگی و تنوع این موضوع، سردرگمی در سرویس اتومبیل و مسائل مرتبط با آن بسیار ساده می باشد. این موضوع به این دلیل است که بسیاری از اجزای اتومبیل، به نگهداری و مراقبت روتین و منظم نیازمند هستند.

به طور کل، انجام سرویس منظم خودرو، منجر به حاصل شدن اطمینان از شرایط مناسب خودرو می شود. این کار سبب رفع مشکلات بالقوه، پیش از این که بر عملکرد اتومبیل تاثیر منفی بگذارند می شود. اگر تصمیم به فروش وسیله نقلیه خود دارید، از مواردی که خریدار احتمالی آن را بررسی می کند، سابقه معاینه فنی اتومبیل می باشد. سرویس منظم خودرو هیچ مشکلی برای خودرو ایجاد نمی کند. این امر حاکی از آن است که شما از ماشینتان به خوبی مراقبت کرده اید.

همچنین سرویس دوره ای وسیله نقلیه، می تواند سبب اطمینان از عملکرد بهینه آن شود. این به معنای مصرف سوخت بهینه و ایمنی بالاتر خودروی شما خواهد بود. سرویس اتومبیل، همچنین می تواند احتمال بروز خرابی در آینده را نیز کاهش دهد.

امداد خودرو مازیار در فومن فومن
Rated 5 out of 5
ویژه
اتومکانیکی احمد در رشت رشت
Rated 5 out of 5
ویژه
1 2 3 142

انواع خدمات خودرو در گیلان


محل های مختلف، خدمات مختلفی را برای خودرو ارائه می دهند. این خدمات می تواند شامل سرویس موقت، سرویس کامل اتومبیل، سرویس اصلی، تعویض روغن و فیلتر و یا سرویس تعیین شده از سوی تولید کننده باشد. هر یک از این موارد، خدمات و قیمت خاص خود را به مشتریان ارائه می دهند.

خدمات تعویض روغن و فیلتر


این مورد از جمله اساسی ترین خدمات خودرو می باشد که تعمیرگاه ها ارائه می دهند. همچنین از جمله ارزانترین آن ها نیز محسوب می شود. انواع گوناگون سرویس خودرو نیز شامل تعویض روغن موتور و فیلتر می باشند. این نوع سرویس به شما اطمینان خواهد داد که موتور خودروی شما از روغن کاری مناسب برخوردار می باشد، که آن نیز عملکرد بهینه موتور خودرو را تضمین می کند. تنها مشکلی که در این نوع سرویس وجود دارد این است که پرسنل گاراژ یا تعمیرگاه، تنها بر روی موتور خودرو تمرکز می کنند.

سرویس موقت


خدمات خودرو در گیلان مکان هایی همچون گاراژها یا تعمیرگاه های مختلف، موارد گوناگونی را در سرویس موقت خود درج می کنند. به طور کلی، این مورد می تواند شامل بازرسی چشمی حدود 35 قطعه اصلی خودرو باشد. این اجزاء برای عملکرد بهینه خودرو بسیار مهم هستند. نمونه هایی از این موارد عبارتند از: ABS ، فاصله تسمه تایم، تسمه فرمان، باتری، فرمان و سیستم تعلیق ، لنت های ترمز، خطوط سوخت رسانی و موارد دیگر. این موارد علاوه بر تعویض روغن و فیلتر و یا جایگزینی سایر مایعات خودرو هستند. حالت ایده آل این است که خودرو خود را هر شش ماه یا پس از طی هر 9000 کیلومتر سرویس موقت دهید.

سرویس کامل


در حال حاضر توصیه می شود در هر 12 ماه یا پس از طی هر 18000 کیلومتر، اتومبیل را به طور کامل سرویس داد. خب سوال اینجاست که یک سرویس سالانه اتومبیل شامل چه مواردی است؟ یک سرویس کامل در حدود 15 تا 30 مورد اضافی را، نسبت به آنچه در یک سرویس موقت اتومبیل دریافت می کنید بررسی و معاینه می کند.

مهمترین این موارد شامل بررسی سیستم خنک کننده، عملکرد دریچه هوا، وضعیت درپوش توزیع کننده و بررسی کامل گیربکس و موتور می باشد. این سرویس همچنین می تواند شامل بررسی وضعیت لاستیک، یاتاقان چرخ ها و استارت خودرو باشد.

ارزیابی ها و بررسی ها در یک سرویس کامل اتومبیل گسترده تر است. تعمیرگاه همچنین می تواند براساس دستورالعمل ها و توصیه های تولید کننده وسیله نقلیه، موارد اضافی را بررسی کند. توجه داشته باشید که هر کار و بررسی اضافی که روی اتومبیل شما انجام شود، هزینه اضافی نیز به همراه دارد.

سرویس اصلی خودرو


این مورد همانند یک سرویس کامل اتومبیل است. برخی تعمیرگاه ها این نوع خدمات را ارائه نمی دهند، چرا که موارد مورد بررسی در آن، در سرویس کامل ارائه شده از سوی آنان، کاملا پوشش می یابد. برای آن دسته از تعمیرگاه هایی که این سرویس را ارائه می دهند، شامل مواردی می باشد که در یک سرویس کامل قرار دارند، به علاوه تعویض شمع خودرو و سایر اجزای اتومبیل که در معرض استهلاک قرار دارند.

سرویس شرکت تولیدکننده خودرو


این نوع خدمات سرویس اتومبیل از کامل ترین نوع سرویس، و همچنین گران ترین آن می باشد. این سرویس تمام موارد موجود در چک لیست دفترچه راهنمای سرویس وسیله نقلیه شما را شامل خواهد شد. از موتور و سیستم انتقال نیرو گرفته تا سیستم های الکتریکی، سیستم خنک کننده و اگزوز اتومبیل شما همه بررسی ها در این نوع سرویس پوشش داده می شود.

هر تعمیرگاه اتومبیل و یا گاراژی این نوع خدمات را ارائه نمی دهد. در اکثر موارد، تنها نمایندگی های مجاز خودرو که دارای مراکز ارائه سرویس باشند چنین خدماتی را ارائه خواهند داد. البته تعمیرگاه های مستقل و غیر وابسته اتومبیل نیز وجود دارند که بتوانند سرویس شرکت تولید کننده خودرو را ارائه دهند. بهتر است هنگام استفاده از خدمات سرویس یک تعمیرگاه، ابتدا از تسلط آنان بر برند خاص خودروی خود اطمینان حاصل کنید.