املاک در تهران

اگر قصد خرید یا اجاره ی خانه،باغ،مغازه و … را داشته باشید،حتما اولین جایی که به ذهنتان می رسد تا به آن مراجعه نمایید،یک بنگاه املاک خواهد بود. برای شناخت املاک در تهران ابتدا باید به این نکته پرداخته شود که چگونه بنگاه معاملات ملکی برتر و قابل اعتماد را بشناسیم و به آنها مراجعه نماییم. در ابتدا می توانید پس از یافتن یک املاک در تهران برای اطمینان از مجاز بودن آن از دارا بودن پروانه کسب آن اطمینان حاصل نمایید. اتحادیه مشاوراملاک بعد از استعلام های نظامی و قضایی و گذارندن دوره های آموزش لازم و قبولی در آن به افراد پروانه کسب جهت فعالیت را ارائه می دهد.

همچنین می توانید برای اطلاع از مجاز بودن یک املاک در تهران دریافت کردن کد پیگیری پس از اتمام معامله خود است. در صورتیکه مشاوراملاک از دادن کد پیگیری به شما امتناع می کند باید شک کنید که از اتحادیه مشاوران املاک مجوز برای فعالیت داشته باشد. در واقع کار مشاوران املاک، کاری پراسترس است و ممکن است در این مسیر با نارضایتی مشتریان خود رو به رو شوند به همین سبب در این راستا سعی می کنند به بهترین نحوه خدمات خود را ارائه دهند و مجوز های لازم را دارا باشند.

ویژگی های ملک خوب

اولین و مهمترین ترین ویژگی یک ملک خوب ایمنی ساختمان در برابر خطرات و حوادث طبیعی می باشد. بنابراین در زمان خرید ملک مهمترین چیزی که باید به آن توجه کنید سازه ی ساختمان، ضد زلزله بودن ساختمان، محل قرار گیری ساختمان که بر روی گسل های زلزله خیز و مسیل رودخانه های قدیمی نباشد.

نکته دوم مصالح به کار رفته در ساخت ساختمان می باشد. دقت داشته باشید که اگر یک ساختمان ساخته شده باشد در مورد مصالح مصرفی و انواع آن و نحوه کاربردشان در سازه نمتوان بررسی و ارزیابی داشت. در این صورت راهکاری که داریم این است که اطلاعات دریافتی از مالک را با یک کارشناس در میان بگذاریم.

نکته مهم دیگر نمای ساختمان می باشد. نمای ساختمان اولین چیزی است که از منزل شما دیده می‌شود پس زیبایی و دوام آن نکته مهمی است.در تزئین نما باید از مصالح و سنگ‌هایی استفاده شده باشد که نظافت و تمیز نگه داشتن آن ساده و کم‌هزینه باشد.

موارد مهم در هنگام امضا سند

قبل از امضای اسناد تمام ماده‌ها و تبصره‌های موجود در متن قرارداد را دقیق مطالعه کنید.

نوع کاربری را در اصل سند و مبایعه‌نامه چک کنید که حتماً مسکونی درج شده باشد.

بررسی و اطمینان حاصل کردن از عدم اتلاف انرژی در ساختمان بسیار مهم است، این موضوع در دراز مدت هزینه‌های زیادی را بر شما تحمیل خواهد کرد.