استان کرمانشاه شهرستان اسلام آباد غرب شهرک صنعتی فاز 1 جنب کارخانه کاشی کاژه

256841

09387164345

1560

 • بازرگانی کاشی و سرامیک صادقی در اسلام آباد
 • بازرگانی کاشی و سرامیک صادقی در اسلام آباد
 • بازرگانی کاشی و سرامیک صادقی در اسلام آباد
 • بازرگانی کاشی و سرامیک صادقی در اسلام آباد
 • بازرگانی کاشی و سرامیک صادقی در اسلام آباد
 • بازرگانی کاشی و سرامیک صادقی در اسلام آباد
 • بازرگانی کاشی و سرامیک صادقی در اسلام آباد
 • بازرگانی کاشی و سرامیک صادقی در اسلام آباد
 • بازرگانی کاشی و سرامیک صادقی در اسلام آباد
 • بازرگانی کاشی و سرامیک صادقی در اسلام آباد
 • بازرگانی کاشی و سرامیک صادقی در اسلام آباد
 • بازرگانی کاشی و سرامیک صادقی در اسلام آباد
 • بازرگانی کاشی و سرامیک صادقی در اسلام آباد
 • بازرگانی کاشی و سرامیک صادقی در اسلام آباد
 • بازرگانی کاشی و سرامیک صادقی در اسلام آباد
 • بازرگانی کاشی و سرامیک صادقی در اسلام آباد
 • بازرگانی کاشی و سرامیک صادقی در اسلام آباد
 • بازرگانی کاشی و سرامیک صادقی در اسلام آباد
 • بازرگانی کاشی و سرامیک صادقی در اسلام آباد
 • بازرگانی کاشی و سرامیک صادقی در اسلام آباد
 • بازرگانی کاشی و سرامیک صادقی در اسلام آباد

آیا اطلاعات این مکان ناقص یا اشتباه است؟ لطفا گزارش بدهید!

توضیحات

بازرگانی کاشی و سرامیک صادقی در اسلام آباد

مدیریت: محمد حسین صادقی

سرامیک‌ و کاشی‌ها از دوران باستان در ساخت‌وساز شهرها و منازل استفاده شده‌اند. در بقایای به جا مانده از شهرهای باستانی می‌توان ردی از این مواد ساختمان را مشاهده کرد. امروزه نیز این مواد هنوز پرطرفدار هستند زیرا زیبایی و پایداری کاشی یا سرامیک با سنگ طبیعی برابری می‌کند و همچنین این مصالح بسیار مقرون به صرفه‌تر هستند.

ادامه مطلب

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام پین ورک، با این‌ حال، تنوع زیاد کاشی‌ها می‌تواند موجب دردسر بوده و باعث شود نتوانیم بهترین و مناسب‌ترین مدل را انتخاب کنیم. در ادامه توضیحاتی درباره انواع کاشی و سرامیک موجود در بازار و مزایا و معایب هر مدل ارائه خواهیم داد.
انواع کاشی و سرامیک

انواع متعددی از سرامیک و کاشی در بازار موجود است که هر کدام دارای ظاهر، عملکرد، ویژگی‌ها و پولیش متفاوتی هستند. بنابراین لازم است برای خرید بهترین کاشی یا سرامیک، با تفاوت‌های اصلی بین مدل‌های مختلف این مواد آشنایی داشته باشید. در ادامه توضیحات بیشتری درباره انواع اصلی کاشی‌ها و سرامیک‌ها ارائه خواهیم داد.

مواد تشکیل دهنده

کاشی‌ها بر اساس مواد تشکیل دهنده به دو دسته‌ی چینی و سرامیکی تقسیم می‌شوند:

کاشی‌های چینی:

ماده اصلی چینی، ماسه‌های ریز زمینی است و کاشی‌های چینی از کوارتز، خاک رس و فلدسپات تشکیل شده‌اند. کاشی‌های چینی بدون لعاب به دلیل تراکم و ترکیبی که دارند، مانند کاشی‌های سرامیکی لعاب‌دار از خود دوام بالایی را نشان می‌دهند. به‌طورکلی، کاشی چینی ناخالصی کمتری نسبت به سرامیک دارد.

تفاوت اصلی در این واقعیت نهفته است که چینی نسبت به سرامیک نسبت به تصفیه آب بسیار نفوذناپذیرتر است. در نتیجه، کاشی چینی متراکم‌تر بوده و بسیار با دوام‌تر از کاشی‌های سرامیکی محسوب می‌شود. این بدان معنی است که این مدل از کاشی‌ها برای استفاده در هر دو منطقه دارای تردد سبک و سنگین و همچنین برای کاربرد در بسیاری از مکان‌ها، کاشی‌های چینی بهترین مدل برای انتخاب هستند.

کاشی‌های غیر چینی (سرامیکی):

کاشی‌های سرامیکی غیر چینی به دلیل تخلخل بالا، به‌طور معمول با لعاب پوشانده می‌شود که رنگ، طراحی و بافت نهایی کاشی را نیز تعیین می‌کند. این کاشی‌ها فقط برای مناطقی کم تردد مناسب هستند، زیرا مقاومت کمتری دارند. علاوه بر این، سرامیک فقط برای کاربردهای داخلی مناسب است، زیرا آب زیادی را جذب می‌کند و نمی‌تواند در محیط‌های خارجی دوام داشته باشد.

شکل ظاهری

می‌توان انواع بسیار زیادی از کاشی‌ها و سرامیک‌های مختلف را با شکل‌های ظاهری و ویژگی‌های منحصربه‌فرد در بازار پیدا کرد. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های ظاهری این مواد به شرح ذیل است:

لعاب:

در فرایند تولید بین کاشی‌ و سرامیک‌های لعاب‌دار و بدون لعاب تفاوتی وجود ندارد. با این‌ حال، کاشی‌های لعاب‌دار یک مرحله اضافی در فرایند پخت را طی می‌کنند. لعاب روی کاشی ایجاد طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها و سبک‌ها ممکن می‌سازد، و همچنین این مدل از کاشی‌ها نسبت به کاشی‌های بدون لعاب کمتر تغییر رنگ می‌دهند.

طرح:

برای ایجاد هر چه بیشتر جذابیت بصری در یک محیط، می‌توان از هر دو الگوی کاشی ساده و طرحدار استفاده کرد. برخی از رایج‌ترین الگوهای شناخته شده عبارت‌اند از پیوند پشته، مورب، مورب استخوانی، بافت سبدی، آسیاب بادی و سنگ فرش. علاوه بر این مدل‌ها، تنوع وسیعی از طرح‌های دیگر نیز برای کاشی‌ها وجود دارد.

نکات مهم در خرید و نصب سرامیک‌ و کاشی‌

. انتخاب کاشی با کیفیت و مناسب بسیار بر کیفیت کاشی کاری تاثیرگذار است. به همین دلیل متخصصین نصب کاشی به یکسری محصولات توجه ویژه دارند.

. ابتدا باید توجه کنید برای چه محیطی قصد خرید کاشی و سرامیک را دارید. برای خرید اینترنتی کاشی و سرامیک باید از یک فروشگاه معتبر اقدام کنید.

. انواع کاشی بین کابینتی، سرامیک سه بعدی، کاشی پارکینگ، سرامیک پارکینگ، سرامیک استخری و … را مشاهده کنید.

. خرید کاشی و سرامیک باید به گونه‌ای باشد پس از مدت طولاتی دچار ترک خوردگی، سائیدگی و رنگ پریدگی نشود.

. قبل از خرید کاشی با کاشی کار در مورد مقدار مورد نیاز کاشی مشورت کنید. اغلب باید یک بسته کاشی بیشتر خریداری شود، زیرا ممکن است در هنگام کاشی کاری تعدادی کاشی شکسته شود و نیاز به کاشی جدید باشد.

. رنگ کاشی نیز در بزرگ و کوچک نشان دادن محیط بسیار تاثیرگذار است. کاشی‌های تیره، فضا را کوچک‌تر و کاشی‌های روشن، فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهند.

. در خرید کاشی باید بدانید که از کاشی‌های کوچک برای سطوح منحنی استفاده می‌شود. کاشی‌های کوچک اجازه می‌دهند تا منحنی‌ها و سطوح خمیده، دقیق‌تر اجرا شود.

نصاب کاشی و سرامیک با پین ورک

از آنجایی‌ که برش کاشی و نصب آن دارای اهمیت زیاد است پیشنهاد می‌کنیم در زمان خرید، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

امروزه پوشش‌های مختلفی برای کف و دیوارها استفاده می‌شود اما برای انتخاب یک پوشش مناسب برای کف و دیوارهای ساختمان خود باید همه موارد را در نظر بگیرید.
یکی دیگر از پرکاربردترین مصالحی که در ساختمان‌سازی از آن استفاده می‌شود کاشی و سرامیک است که خود انواع متعددی دارد و در قسمت‌های مختلف یک ساختمان ازجمله آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی، حیاط، پارکینگ و حتی نمای ساختمان، گلخانه و حوض‌های تزئینی کاربرد دارند.
به طور کلی از ویژگی‌های مثبت سرامیک مقاومت فیزیکی بالا و مقاومت دربرابر یخ‌زدگی می‌باشد، یکی دیگر از ویژگی مهم آن ضدحریق بودن آن است و اینکه در برابر آتش تغییر شکل نمی‌دهد، با گذشت زمان تغییر رنگ نمی‌دهد و در برابر اشعه خورشید هم مقاوم است. کاشی و سرامیک تفاوت چندانی ندارند، لعابی که روی قسمت سخت کاشی را می‌پوشاند و شکل زیبایی به آن می‌دهد، می‌تواند از جنس‌های مختلفی باشد که اگر از سرامیک باشد به آن کاشی سرامیک یا سرامیک گفته می‌شود. البته در گذشته ابعاد کاشی‌ها هم کوچک‌تر از سرامیک بود، اما الان کاشی‌ها هم در ابعاد گوناگون و متنوعی تولید می‌شوند.
البته سرامیک علاوه بر کاربردش در کف و نما و دیوارهای ساختمان در تولید وسایل بهداشتی و مصالح ساختمانی نظیر آجر سفال‌های تزئینی داخل و خارج، سفال‌های بام، کانال‌های فاضلابی و سفال‌های ضداسیدی نیز کاربرد دارد.
یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از کاشی در معماری ساختمان بهداشتی بودن آن نسبت به سنگ و سیمان و سایر مصالح است و دیگر اینکه کاشی و سرامیک عایق رطوبت هم هستند.یک کاشی خوب باید به نحوی باشد که تغییرات ناگهانی درجه حرارت را بین ۲۰ تا ۱۰۰ درجه به خوبی تحمل کرده و دچار ترک در بدنه یا لعاب نشود در غیر این صورت این کاشی کیفیت مناسبی ندارد. اندازه کاشی هم در صورتی که برای کف و دیوار مورد استفاده قرار گیرد، باید در ابعادی کمتر از ۲۰×۲۰ و یا ۱۰×۲۰ تا ۵۰ در ۵۰ سانتی متر تولید شوند. یکی از جذابیت‌های بصری کاشی و سرامیک تنوع بی نظیر طرح و رنگ آن است که شما از این حیث حتی ممکن است دچار سردرگمی هم بشوید.
دیوارها را برای حفظ بهداشت بیشتر و به خاطر محافظت در برابر رطوبت در آشپزخانه، محیط‌های بهداشتی، حمام و دستشویی استفاده می‌کنند، چرا که نظافت آنها هم بسیار راحت‌تر از سایر دیوارپوش‌ها می‌باشد و هزینه نگهداری را پایین می‌آورد. در کف هم به دلیل ضد سایش بودن، مقاومت حرارتی و الکتریکی بالا در آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی استفاده می‌شود.
کاشی لعاب دار یکی از انواع قدیمی کاشی است که بیشتر برای مقاصد تزئینی به کار می‌رود در ایران صنعتگران از اکسید فلزهایی چون قلع، مس، کبالت، منیزیم و آنتیمون برای لعاب کاری کاشی استفاده می‌کردند.این نوع کاشی در سراسر آسیاس جنوبی، آفریقای شمالی، اسپانیا و سایر نقاط اروپا و چین هم تولید و استفاده می‌شود. ایتالیا نیز یکی از پیشگامان این صنعت است. در اصل دلیل لعاب کاری کاشی این است که سطحی درخشنده، صاف، زیبا، ضدآب و ضدمواد شیمیایی داشته باشد. نوعی سرامیک به نام مینیاتوری وجود دارد که در اندازه‌های ۵/۲ در ۵/۲ سانتی‌متر ساخته می‌شوند دارای رنگ‌بندی متنوع هستند و نصب آنها بسیار آسان است و در هر مکانی قابل استفاده‌اند اما مهم‌ترین کاربردشان در استخر و سونا و محیط‌های بهداشتی است.امروزه اغلب شرکت‌های سازنده کاشی و سرامیک از روش‌های پرس خاک استفاده می‌کنند و مخلوط مواد کاشی را پرس می‌کنند و سپس لعاب زده و در کوره پخت می‌شود، این روش تهیه مدرن کاشی و سرامیک است.
یکی از انواع کاشی، کاشی پرسلانی است که در شرایط ویژه‌ای از جمله فشار پرس بالا و دمای پخت بالا تا حدود ۱۲۵۰ درجه سانتیگراد تولید می‌شود که موجب استحکام بالا و جذب آب پایین آن می‌گردد و نسبت به کاشی‌های معمولی مستحکم‌تر هستند. این کاشی‌ها در ابعاد ۴۰×۴۰، ۳۰×۶۰، ۶۶×۳۳، ۶۰×۶۰، ۱۲۰×۶۰ تولید می‌شوند.
کاشی‌های پرسلانی لعاب دار هم چون لعاب آن با روش جدید و خاصی ریخته می‌شود، به دلیل مواد مرغوب لعاب آن ویژگی‌های فنی بهتری نسبت به سایر سرامیک‌ها دارد.
کاشی‌های پرسلانی خود به دو دسته پولیش خورده و بدون پولیش تقسیم می‌شوند و کاربرد اصلی آنها در فضاهای خارجی نظیر کف حیاط، پارکینگ و نمای ساختمان می‌باشد، چرا که به دلیل ویژگی‌های فنی خاص در فضاهایی که در معرض تردد زیاد یا آب و هوای متغیر (سرد و یخبندان) می‌باشند، کاملا مقاوم است و همین طور جذب آب آن هم کمتر از سایر پوشش‌ها می‌باشد. در مقایسه با سنگ طبیعی، کاشی پرسلانی از یکنواختی بالایی برخوردار است و دربرابر مواد شیمیایی مثل اسیدها و بازها مقاومت بهتری دارند، هم چنین به دلیل ضخامت کمتر نسبت به سنگ نصب آن راحت تر است و بار مرده کمتری به ساختمان تحمیل می‌کند و روش نصب آن هم از نوع ریلی و بدون ملات است، بنابراین آسیب‌های احتمالی کمتر می‌شود و نصب آسان‌تری دارد.
به تازگی پژوهشگران موفق شده‌اند با استفاده از نانو ذرات نقره نوعی از کاشی و سرامیک آنتی باکتریال تولید کنند که برای استفاده در مکان‌های بهداشتی ساختمان بسیار مناسب است و از رشد باکتری و قارچ‌ها جلوگیری می‌کند. این نانو ذرات در لعاب کاشی و سرامیک ترکیب شده و پوشش آنتی باکتریال به کاشی و سرامیک می‌دهند و در مکان‌های مرطوب استفاده از آنها تا حد قابل توجهی رشد باکتری و میکروب را کاهش می‌دهد.

ویدئوهای این صنف

5/ 5
عالی
عالی100%
خوب0%
متوسط0%
ضعیف0%
بد0%

دیدگاه کاربران

عالی

Rated 5 out of 5
۱۱ مهر ۱۴۰۱

عالی و قیمت مناسب

Avatar for محمد طاها
محمد طاها

فرم ثبت دیدگاه


پیام به واتس اپ